Azərbaycan Milli Qəhrəmanı Mübariz İbrahimov-FOTO
Bu gün Vətənin igid oğlu, qəhrəman şəhidimiz Mübariz İbrahimovun doğum günüdür. O, adını Azərbaycan tarixinin şərəf səhifələrinə qızıl hərflərlə yazdırmış bir qəhrəmandır. Mübariz yalnız bir əsgər deyildi — o, Vətən sevgisinin, cəsarətin və sarsılmaz iradənin simvolu idi.
Gənc yaşında torpaq uğrunda canını fəda edərək göstərdi ki, Vətən sevgisi sözlə deyil, əməl ilə ölçülür. Onun qorxmazlığı, düşmən qarşısında göstərdiyi qəhrəmanlıq hər bir azərbaycanlı üçün qürur mənbəyidir. Mübarizin adı bu gün də dillərdə dastandır, ruhu isə bu torpağın azad nəfəsində yaşayır.
Doğum günündə onu hörmət və ehtiramla anırıq. Şəhidlər ölməz — onlar xalqın qəlbində əbədi yaşayırlar. Mübariz İbrahimov kimi qəhrəmanlar sayəsində Azərbaycan başıuca, alnıaçıq dayanır.
Ruhun şad olsun, igid oğul!
Sənin qəhrəmanlığın gələcək nəsillərə örnək olacaq, adın daim ehtiramla çəkiləcək. Vətən səni unutmayacaq!
şunu diyen bir yazı 'Bu gün Milli Qahraman Mübariz İbrahimovun doğum günüdür! Qarabağ fatehi, xalqımızın igid oğlu! Ad günün mübarak, casur qahraman! Adin hor zaman zirvadadir, üroklardosen Mübariz! Makanın cannat, ruhun şad olsun! 7 Fevral' görseli olabilir