Azərbaycanın Milli Qəhrəmanı Mübariz Əhmədov
Mübariz Əhmədov 01 yanvar 1963-cü ildə Sabirabad rayonunda anadan olmuşdur. Uşaqlıq illərindən vətənpərvərliyi, zəhmətkeşliyi və mərdliyi ilə seçilən Mübariz böyüdükcə Vətənə xidmət etməyi özünün ən ali borcu hesab etmişdir. Azərbaycanın ərazi bütövlüyü uğrunda gedən döyüşlərdə böyük şücaət və igidlik göstərmiş, son nəfəsinə qədər torpaqlarımızın müdafiəsi naminə mübarizə aparmışdır.
Döyüş yoldaşları onun qorxmazlığını, əzmkarlığını və çətin anlarda belə geri çəkilməyən iradəsini hər zaman qürurla xatırlayırlar. Mübariz Əhmədov 24 sentyabr 1992-ci ildə Vətən uğrunda şəhidlik zirvəsinə ucalaraq adını Azərbaycan tarixinin şərəfli səhifələrinə yazdırmışdır.
Onun qəhrəmanlığı Azərbaycan gəncliyi üçün örnəkdir. Belə igidlərin adını yaşatmaq, xatirəsini hörmət və ehtiramla anmaq hər birimizin borcudur. Mübariz Əhmədovun əziz xatirəsi daim qəlblərdə yaşayacaq və o, hər zaman Azərbaycanın Milli Qəhrəmanı kimi qürurla yad ediləcək.