Azərbaycan Milli Qəhrəmanı Əliyar Əliyev 14 dekabr 1957-ci ildə Qubadlı rayonunun,da anadan olub-FOTO
Azərbaycan Milli Qəhrəmanı Əliyar Əliyev 14 dekabr 1957-ci ildə Qubadlı rayonunun,da anadan olub, 3 oktyabr 1993-cü ildə Ermənistan silahlı qüvvələri ilə döyüşlərdə şəhid olmuşdur. O, igidlik, şücaət və vətən sevgisi ilə yaddaşlarda qalır.
Əliyar Əliyev, Azərbaycanın müstəqilliyi və ərazi bütövlüyü uğrunda öz canını fəda etmiş qəhrəmanlardan biridir. O, döyüşlərdəki fədakarlığı ilə həm dövrün insanlarına, həm də gələcək nəsillərə örnək olmuşdur. Vətən uğrunda göstərdiyi hünər, onun pəhləvan ruhlu və qorxmaz döyüşçü olduğunu bir daha təsdiqləyir.
Düşmən təcavüzü qarşısında duraraq, Azərbaycan torpaqlarını qorumağa çalışmış və son anına qədər bu mübarizəni davam etdirmişdir. Əliyar Əliyev, ermənilərə qarşı döyüşlərdə igidlik göstərmiş, özündən sonra böyük izlər buraxmışdır. Onun həyatını və qəhrəmanlığını heç zaman unutmaq mümkün olmayacaq.
“Əliyar Əliyev, igid pəhləvan, vətən uğrunda canını fəda etmiş bir qəhrəmandır. Ruhu şad olsun, Azərbaycan torpağında əbədi yaşayacaqdır!”